info@dtfl.pl  ///  +48 660 069 940

Carspeed B2B | Realizacja | evosoft.pl

Carspeed B2B

System B2B


Obsługa asortymentu firmy Carspeed, z uwagi na liczbę produktów w swojej ofercie przekracającą 1 000 000, stanowi nie lada wyzwanie dla producentów systemów informatycznych. Jesli uwzględnić jeszcze liczbę klientów i nieustannie rosnącą liczbę zamówień, utrzymanie takiego biznesu w ryzach może stanowić duży problem. Nasza firma poradziła sobie z nim, wdrażając rozwiązanie evoB2B, któremu niestraszna jest ani ilość, ani stopień skomplikowania wszelkich procesów biznesowych i relacji partnerskich.

Zobacz również:
evoB2B evoB2B - Platforma wsparcia relacji biznesowych

Case study

Wdrożenie systemu B2B firmy evosoft - kompleksowe rozwiązanie dla internetowego handlu w branży motoryzacyjnej.

Firma CARSPEED Automotive Poland jest firmą o profilu handlowym, zajmującą się sprzedażą akcesoriów oraz części samochodowych. W jej ofercie znajdują się prawie wszystkie części zamienne do niemal wszystkich samochodów spotykanych na naszych drogach. Jest bezpośrednim importerem oraz dystrybutorem części zamiennych stosowanych na pierwszy montaż (OE, OEM) a także certyfikowanych produktów alternatywnych - najbardziej renomowanych producentów. Współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi, producentami i importerami. Sprowadza również części na indywidualne zamówienia. Specjalizuje się w autach marki Mazda, Toyota, Lexus, Mitsubishi, Ford, grupa VAG oraz grupa PSA , do których jest w stanie zapewnić 100% pokrycia w częściach. Sprzedawane produkty posiadają gwarancję producenta, pochodzą z legalnych oficjalnych źródeł i są w 100% oryginalne, dzięki czemu ich zakup i użycie nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem i gwarantuje bezpieczeństwo.

Każdego roku pojawiają się nowe modele samochodów oraz części i akcesoria do nich. Obecnie posiadamy w naszej ofercie ponad 500.000 pozycji i asortyment ten ciągle się powiększa. Taka skala obrotu wymusza konieczność integracji z partnerami biznesowymi. Wielu dostawców firmy CARSPEED Automotive Poland jest wyposażonych w systemy informatyczne dające możliwość integracji oprogramowania. Po drugiej stronie jest grupa odbiorców, spośród których około 60% to klienci hurtowi. Niektórzy spośród klientów hurtowych posiadają oprogramowanie dające możliwości integracji systemowych. Wdrożenie systemu B2B stało się koniecznością. Ze względu na olbrzymie doświadczenie we wdrożeniach w dziedzinie aplikacji webowych wybraliśmy system firmy evosoft.

Adrian Bugaj, współwłaściciel firmy CARSPEED Automotive Poland

Firma evosoft uruchomiła system B2B w firmie CARSPEED Automotive Poland w roku 2013. To już kolejne wdrożenie systemu tej klasy zakończone sukcesem.

Główny cel przedsięwzięcia jakim było zwiększenie obrotów poprzez udostępnienie pełnej i aktualnej
oferty towarowej za sprawą systemu B2B został osiągnięty.

Wdrożenie systemu B2B dedykowanego branży motoryzacyjnej było kluczowe dla firmy. Zaoferowane przez evosoft rozwiązania zdecydowanie usprawniły obrót towarowy powodując redukcję stanu zapasów wolno rotujących, co w konsekwencji obniżyło koszty operacyjne oraz sprzedaży

Adrian Bugaj, Kierownik Projektu wdrożenia systemu B2B z ramienia firmy CARSPEED Automotive Poland.

Firma evosoft jest autorem rozwiązań klasy B2B.